Mac Pro 3.0GHz 8C Intel Xeon E5/16GB/256GB SSD/Dual AMD FirePro D700 6GB:

Mac Pro 3.0GHz 8C Intel Xeon E5/16GB/256GB SSD/Dual AMD FirePro D700 6GB

SKU
MQGG2Z/A

Mac Pro е професионален десктоп компјутер, редизајниран внатре и надвор. Уредувањето на најнапредните технологии достапни околу унифицираното термичко јадро ни овозможи да го направиме најмоќниот и експанзибилен Mac досега, но исто така и неверојатно компактен и тивок.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
2.490 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to USB Adapter
Apple USB-C to USB Adapter
1.990 МКД

Достапен производ

Apple World Travel Adapter Kit (2015)
Apple World Travel Adapter Kit (2015)
2.900 МКД

Достапен производ

Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
3.990 МКД

Достапен производ

iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
4.290 МКД

Достапен производ

Apple USB-C VGA Multiport Adapter
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
6.790 МКД

Достапен производ

Tucano New Elements for MacBook Pro 15inch - Black
Artwizz Rubber Clip for MacBook Pro 13inch
Artwizz Rubber Clip for MacBook Pro 13inch
2.290 МКД

Достапен производ

Apple USB Ethernet Adapter (MacBook Air 2010)
Apple USB Ethernet Adapter (MacBook Air 2010)
2.490 МКД

Достапен производ

Mac Pro има неверојатен дизајн
Apple Mac Pro е десктоп компјутер, редизајниран внатре и надвор. Дизајнирано околу работна станица за графики со двојни графички процесор, флеш меморија со високи перформанси PCIe Thunderbolt 2 I/O, Xeon процесори од новата генерација , ултра брза меморија, 4K видео поддршка, новиот Mac Pro испорачува најсовремени перформанси надвор од сите граници.

Комплетно редизајниран
Неверојатен нов дизајн. Интегрираното термичко јадро обезбедува компактен дизајн кој се лади со помош на многу тивок вентилатор. 1/8 од волуменот на претходниот Mac Pro.

Најновата генерација на Intel Xeon E5 процесори
Нови Intel Xeon E5 процесори. 4,6,8, или 12 јадра и до 30MB L3 меморија на еден чип. Контролер на меморија со четири канали 1866MHz кој обезбедува до 2k широк опсег на меморија од претходната генерација Mac Pro.

Најнапредната I / O технологија
Шест Thunderbolt 2.0 влезови обезбедуваат најбрз и најразновиден I / O. Три независни Thunderbolt 2 контролери овозможуваат ширина на опсег од 20 GB / s на еден влез и поддршка за до 36 уреди. Thunderbolt 2 поддржува дисплеи и проширување на уреди со високи перформанси, вклучително и складирање. Четири USB влез 3, до 10x побрзо и компатибилно со USB 2 HDMI 1.4 влезот за лесно поврзување со HD телевизор и проектор, вклучувајќи ги и најновите ултра HD (4K) екрани..

PCIe-флеш меморија
До 10 пати побрз од стандардниот хард диск 7200rpm. Поддржува до 1TB внатрешна меморија.

Производител
Apple
EAN code
190198496096
End of life
No
Бои
Black
Processor GHz
3.0GHz 8-Core Intel Xeon E5
Turbo Boost
No
Меморија
16 GB
Капацитет
8-Core
Дисплеј
none
Резолуција
No
Graphics
Dual AMD FirePro D700
Graphics memory
6 GB GDDR5
Optical drive
No
Wi-Fi
No
Bluetooth
No
Thunderbolt
6 x Thunderbolt 2
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
• OS X Mavericks
• iPhoto, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote
Што има во кутијата?
• Mac Pro
• Power Cord
Боја
црна