MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Silver - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD Graphics 615/Silver - INT KB

SKU
MNYH2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.


Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple USB-C to USB Adapter
Apple USB-C to USB Adapter
1.990 МКД
TwelveSouth HiRise for MacBook Pro / MacBook Air
TwelveSouth HiRise for MacBook Pro / MacBook Air
5.990 МКД
Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
Apple Thunderbolt to FireWire Adapter
2.490 МКД
Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
Speck FlapTop Sleeve за MacBook Pro 13" Retina
2.990 МКД
Incase City Brief 15inch
Incase City Brief 15inch
3.990 МКД
Moshi - USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter- Silver
Moshi - USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter- Silver
1.690 МКД
Griffin Breaksafe Magnetic USB-C Power Cable - Black/Silver
Griffin Breaksafe Magnetic USB-C Power Cable - Black/Silver
2.090 МКД
STM Grace sleeve
STM Grace sleeve
1.590 МКД
Apple World Travel Adapter Kit (2015)
Apple World Travel Adapter Kit (2015)
2.900 МКД
Artwizz Mousepad
Artwizz Mousepad
790 МКД

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
EAN code
190198204400
End of life
No
Бои
Silver
Processor GHz
1.2GHz dual-core Intel Core m3
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.0GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
256GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
OS X El Capitan
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена