MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Silver - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD Graphics 615/Silver - INT KB

SKU
MNYJ2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.


Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Apple Magic Keyboard - INT
Apple Magic Keyboard - INT
6.990 МКД
Moshi Urbana Slim Laptop Briefcase
Moshi Urbana Slim Laptop Briefcase
7.290 МКД
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
Apple MagSafe to MagSafe 2 Converter
990 МКД
Win Pro 10 64Bit Eng Int 1pk
Win Pro 10 64Bit Eng Int 1pk
10.900 МКД
Moshi Aria
Moshi Aria
3.790 МКД
Tucano Work Out III Pop-Up Bag 15inch
Tucano Work Out III Pop-Up Bag 15inch
4.090 МКД
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
Apple USB-C VGA Multiport Adapter
6.790 МКД
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) Cable (0.8m)
3.990 МКД
Artwizz USB-C Cable to USB-C male (1m) - Titan
Artwizz USB-C Cable to USB-C male (1m) - Titan
890 МКД
Herschel Heritage ранец Offset Forest
Herschel Heritage ранец Offset Forest
4.590 МКД

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
EAN code
190198203984
End of life
No
Бои
Silver
Processor GHz
1.3GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.2GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
512 GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
OS X El Capitan
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена