MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD G 615 - Gold - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC i5 1.3GHz/8GB/512GB/Intel HD G 615 - Gold - INT KB

SKU
MRQP2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.


Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Artwizz CarPlug USB-C 15W - Black
Artwizz CarPlug USB-C 15W - Black
890 МКД
Apple MagSafe Power Adapter - 45W
Apple MagSafe Power Adapter - 45W
6.990 МКД
Apple Magic Keyboard with Numeric Keypad - Space Gray
Apple Magic Keyboard with Numeric Keypad - Space Gray
9.990 МКД
Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
9.990 МКД
Moshi Adapter USB-C Multiport
Moshi Adapter USB-C Multiport
5.990 МКД
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) to Thunderbolt 2 Adapter
Apple Thunderbolt 3 (USB-C) to Thunderbolt 2 Adapter
4.690 МКД
Artwizz Micro USB Cable (2m) - Black
Artwizz Micro USB Cable (2m) - Black
690 МКД
iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
4.290 МКД
Griffin Breaksafe Magnetic USB-C Power Cable - Black/Silver
Griffin Breaksafe Magnetic USB-C Power Cable - Black/Silver
2.090 МКД

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
End of life
No
Бои
Gold
Капацитет
512GB PCIe-Based Flash Storage
Дисплеј
12"
Optical drive
No
Тастатура
International English Keyboard
Боја
Goldie (Gold for -ap)