MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD G 615 - Gold - INT KB:

MacBook 12" Retina/DC M3 1.2GHz/8GB/256GB/Intel HD G 615 - Gold - INT KB

SKU
MRQN2ZE/A

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.


Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
iSTYLE USB Type-C HUB 4K HDMI
4.290 МКД
Apple USB Ethernet Adapter (MacBook Air 2010)
Apple USB Ethernet Adapter (MacBook Air 2010)
2.490 МКД
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 45W
Apple MagSafe 2 Power Adapter - 45W
6.990 МКД
Apple Magic Keyboard - INT
Apple Magic Keyboard - INT
6.990 МКД
Moshi Tego Sling Messenger
Moshi Tego Sling Messenger
7.390 МКД
Knomo EMBOSSED Sleeve
Knomo EMBOSSED Sleeve
3.290 МКД
Moshi Adapter USB-C Multiport
Moshi Adapter USB-C Multiport
5.990 МКД
Artwizz PowerPlug USB-C 15W
Artwizz PowerPlug USB-C 15W
990 МКД
TwelveSouth HiRise for MacBook Pro / MacBook Air
TwelveSouth HiRise for MacBook Pro / MacBook Air
5.990 МКД
Microsoft Office Home & Business за Mac
Microsoft Office Home & Business за Mac
19.900 МКД
Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
Apple Magic Trackpad 2 - Space Grey
9.990 МКД

MacBook обезбедува повеќе преформанси со најлесниот и најтенкиот Mac досега. Со новите Intel Core процесори од седмата генерација, 12-инчен Retina дисплеј, тастатура со целосна големина, разноврсна USB-C порта и батерија која трае цел ден, MacBook обезбедува голема моќ во неверојатна компактна форма.

Производител
Apple
End of life
No
Бои
Gold
Processor GHz
1.2GHz dual-core Intel Core m3
Меморија
8 GB
Капацитет
256 GB
Дисплеј
12"
Резолуција
2304 x 1440
Graphics
Intel HD Graphics 615
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Што има во кутијата?
MacBook
29W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
Goldie (Gold for -ap)