MacBook Pro 13" Retina: i5, 8GB RAM, 512GB Silver

SKU
MXK72ZE/A

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
EDU ПОПУСТ
More details >

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
190199523203
End of life
No
Бои
Silver
Processor GHz
1.4GHz quad-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.9GHz, with 128MB of eDRAM
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.9GHz
Меморија
8GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
Капацитет
512 GB
Дисплеј
13inch Retina display
Резолуција
2560 x 1600
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 645
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi wireless networking; IEEE 802.11a/b/g/n compatible
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена