MacBook Pro 13" 256GB Silver

SKU
MXK62MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

MacBook Pro 13 Touch Bar 256GB SSD - ИНТ. АНГЛИСКА ТАСТАТУРА   + 89.990 МКД

89.990 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Stock information

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Apple
  End of life
  No
  Бои
  Silver
  Processor GHz
  1.4GHz dual-core Intel Core i5 with 3MB L3 cachere i5
  Turbo Boost
  Turbo Boost up to 3.9GHz
  Меморија
  8GB of 2133MHz LPDDR3 onboard memory
  Капацитет
  256 GB
  Дисплеј
  13inch Retina display
  Резолуција
  2560 x 1600
  Graphics
  Intel Iris Plus Graphics 645
  Thunderbolt
  2x Thunderbolt 3 (USB-C)
  Боја
  сребрена