MacBook Pro 13" Retina/DC i5 2.3GHz/8GB/128GB SSD/Intel Iris Plus Graphics 640/Silver - INT KB:

MacBook Pro 13" Retina/DC i5 2.3GHz/8GB/128GB SSD/Intel Iris Plus Graphics 640/Silver - INT KB

SKU
MPXR2ZE/A

Новиот MacBook Pro е тенок, лесен а сега дури и побрз и помоќен од порано. Има најсветол и најразнобоен екран на Mac лаптопи до сега. Исто така има батерија која трае до 10 часа.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Новиот MacBook Pro е тенок, лесен а сега дури и побрз и помоќен од порано. Има најсветол и најразнобоен екран на Mac лаптопи до сега. Исто така има батерија која трае до 10 часа.

Производител
Apple
EAN code
190198393593
End of life
No
Processor GHz
2.3GHz dual-core Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost up to 3.6GHz
Меморија
8 GB
Капацитет
128 GB
Дисплеј
13"
Резолуција
2560 x 1440
Graphics
Intel Iris Plus Graphics 640
Graphics memory
Integrated
Optical drive
No
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.2 wireless technology
Thunderbolt
No
SD-Card
No
Touch Bar
No
Included software
macOS Sierra
Што има во кутијата?
13-inch MacBook Pro
61W USB-C Power Adapter
USB-C Charge Cable (2 m)
Тастатура
International English Keyboard
Боја
сребрена