mophie безжична станица за полнење:

mophie безжична станица за полнење

SKU
4117
Mophie го олеснува полнењето на вашиот iPhone како никогаш до сега. Оваа безжична подлога за полнење ја вклучува најновата технологија Qi и обезбедува брзини за брзо полнење до 7,5W до вашиот телефон при контакт. Неврзаниот финиш овозможува совршено сместување и вклучен адаптер за ѕид значи дека добивате сè што ви е потребно за полнење во кутијата.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Нов стандард за безжично полнење со голема брзина
Mophie создаде најсоодветно искуство за полнење на iPhone, направен за да се усогласи со Qi безжичните стандарди за полнење. Mophie, лидерот во преносливата моќ работеше за интегрирање на најновата технологија оптимизирана за iPhone со цел да испорачува безбедни брзи полначи со моќност до 7.5W компатибилни на уредите.

Безжична технологија оптимизирана за iPhone
Дизајниран да работи беспрекорно со безжичната технологија вградена во iPhone, безжичната основа за полнење на Mophie го полни вашиот iPhone. Ултра брзото време на одговор го активира полнењето веднаш додека ја одржувате целосната функционалност на вашиот телефон и пристап до вашите омилени функции.

Мал, компактен и не се лизга
Овој минимален низок профил се вклопува совршено каде и да полните, дома или во канцеларија. Заштитен слој од TPU кој не се лизга до 360 степени, го штити и го одржува Вашиот iPhone правилно порамнет додека се полни. Освен тоа, внатрешната структура на метали од леано железо е галванизирана, создавајќи стабилна, цврста платформа која останува онаму каде што сакате - само спуштете го уредот и наполнете

Целосно компатибилен со додатоци од Mophie
Безжичната подлога за полнење на mophie е оптимизирана за работа со iPhone, но исто така безжично ќе полните со било која mophie ззаштитна футрола за безжично полнење, како и други безжични уреди компатибилни со Qi.

Безбедно и безгрижно полнење
Кога е поврзан со вашиот уред, кола за комуницирање со паметно комуницира со вашиот уред за да се одреди совршената количина на моќ што е потребна за безбедно и брзо полнење. Колото за безбедност кое го спречува преголемото полнење и ја контролира температурата за да се спречи прегревање.
Ултра-брзо време на одговор: По самиот контакт веднаш почнува да полни
Ниска подготвеност на струја: Обезбедува минимална потрошувачка на енергија кога е неактивен
Детекција на непознати уреди: Комуницира со уредот, осигурувајќи дека напојувањето се испраќа само до компатибилни безжични уреди
Сè што ти треба, точно во кутијата
 • Безжична подлога за полнење
 • Ѕиден адаптер со кабел од 1,5 m
 • Водич за брз почеток
 • Производител
  Mophie
  EAN code
  840472241170
  End of life
  No
  Бои
  Black
  Боја
  црна
  iPhone компатибилност
  iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8
  Што има во кутијата?
 • безжична станица за полнење

 • ѕиден адаптер за полнење

 • упатство за користење