Moshi USB-C to HDMI Adapter

SKU
99MO084202

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

USB-C на HDMI адаптер од компанијата Moshi претставува следната генерација на 4K решение кое Ви овозможува репордукција на високо дефинирана видео резолуција и дигитални аудио записи на Вашиот Ultra HD TV или монитор. Напредните конвертирачки чипови носат рата на освежување на сликата од 60Hz, така што можете да уживате во кристално чиста слика со мулти канален дигитален сараунд кој доаѓа од Вашиот лаптоп или друг USB-C уред.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052318427
Боја
Silver
Модел
No
Големина
No
Length
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration