Moshi Armour for iPhone 7 Plus - Red:

Moshi Armour for iPhone 7 Plus - Red

SKU
99MO090321

Доколку барате заштитна маска која најдобро го штити и се грижи за вашиот iPhone, Armour е вистинскиот избор за Вас.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Го покрива вашиот iPhone притоа нудејќи целосен сјај и елеганција. Изработена е од одлично обработен алуминиум за надворешната страна, додека внатрешната страна е заштита за вашиот iPhone. Armour ви нуди беспрекорна заштита и одличен изглед. Издигнатата текстура го штити екранот од тврдата површина, а копчиња за уклучување и звук се заштитени. Доколку барате заштитна маска која најдобро го штити и се грижи за изгледот на вашиот iPhone, Armour е вистинскиот избор за Вас.

Производител
Moshi
EAN code
4713057252273
End of life
No
Боја
црвена
Материјал
Metal/Steel, Polycarbonate
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 7 Plus
Капацитет
iPhone 7 Plus