Moshi - ClearGuard MB - Keyboard Protector for MacBook (EU layout) - Transparent

SKU
99MO021903
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Заштитете ја вашата MacBook или MacBook Pro тастатура од прашина и други нечистотии со Moshi ClearGuard. Оваа заштита ја одржува вашата тастатура чиста и во одлична состојба за пишување.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052310964
End of life
No
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
Plastic, Polyurethane
Case Size
No
Mac компатибилност
MacBook 13", MacBook Air 13", MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older), MacBook Pro 17"
Капацитет
No
Димензија и тежина

11.1" x 4.5" (28.1 x 11.4cm)