Moshi Codex 12inch - Onyx Black:

Moshi Codex 12inch - Onyx Black

SKU
99MO010009
Moshi Codex е лесна торба направена исклучително за MacBook 12.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Moshi Codex е лесна торба направена исклучително за MacBook 12. Надворешната страна е изработена од кожа така што е отпорна на дожд и снег. Внатрешноста е обвиена со Viscotex пена која го заштитува Вашиот лаптоп од удари. Codex се затвора со метален затворач и е дизајниран така што лесно можете да го користите Вашиот лаптоп и да ги користите неговите влезови без притоа да мора да го извадите од торбата. Оваа комбинација на дизајн и функционалност го прави Codex 12 најдобар за заштита на Вашиот MacBook.
Производител
Moshi
EAN code
4712052319554
End of life
No
Боја
црна
Материјал
Leather
Case Size
12"
Тип на футрола
Soft case
Mac компатибилност
MacBook 12"
Капацитет
MacBook 12inch
Димензија и тежина
Height: 30 cm
Depth: 2.54 cm
Width: 21.60 cm
Што има во кутијата?
1 x Moshi Codex 12 for MacBook