Moshi Codex 15inch (2016)

SKU
conf-moshi-codex-15inch-2016-mk
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Moshi's Codex е лесена дизајнерска торбичка за носење, прилагодена исклучиво за вашиот MacBook Pro 15. Нејзината мека, веганска кожна обвивка е обработена површински со временски отпорен слој, а внатрешната обвивка е направена со Viscotex мемориска пена за да го ублажи вашиот уред од удари. Codex има елегантен патент за за брзо пакување и распакување. Дизајнот ви овозможува да го користите вашиот лаптоп и да пристапите до целосната тастатура без да го отстраните од футролата. Со комбинирање на стил и функционалност, Codex обезбедува најдобра софистицирана MacBook заштита.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
End of life
No
Боја
No
Материјал
Leather
Case Size
15"
Тип на футрола
Bag, Sleeve
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Производител
Moshi
Weight
0.6000
EAN code
4713057251696
Боја
црна
Материјал
Leather
Case Size
15"
Тип на футрола
Bag, Sleeve
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Капацитет
MacBook Pro 15inch Retina
Производител
Moshi
Weight
0.6000
EAN code
4713057251702
Боја
црвена
Материјал
Leather
Case Size
15"
Тип на футрола
Bag, Sleeve
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Капацитет
MacBook Pro 15inch