Moshi - Codex - Protective Case for MacBook Pro 13 Retina - Titanium:

Moshi - Codex - Protective Case for MacBook Pro 13 Retina - Titanium

SKU
99MO010242
Moshi Codex е лесна торба направена исклучително за MacBook Pro.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Moshi Codex е лесна торба направена исклучително за MacBook. Надворешната страна е изработена од кожа така што е отпорна на дожд и снег. Внатрешноста е обвиена со Viscotex пена која го заштитува Вашиот лаптоп од удари. Codex се затвора со метален затворач и е дизајниран така што лесно можете да го користите Вашиот лаптоп и да ги користите неговите влезови без притоа да мора да го извадите од торбата. Оваа комбинација на дизајн и функционалност го прави Codex најдобар за заштита на Вашиот MacBook.
Производител
Moshi
Weight
No
EAN code
4712052315068
End of life
No
Боја
сребрена
Бои
No
Материјал
Leather
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
Soft case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 13"
Капацитет
No
Димензија и тежина
No
Capacity
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No