Moshi Helios 15inch

SKU
conf-moshi-helios-15inch-mk
Идеален избор за Вашата наредна бизнис средба.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Идеална понуда за оние кои бараат ранец во кој ќе можат да го носат својот 15" лаптоп со дополнителен простор за книги, папки и шише вода. Може уредно да се сместат пенкала, полначи, телефон и кабли во бројните прегради кои овој ранец ги нуди. Предниот Napoleon џеб нуди брз и лесен пристап до поважни предмети како што се паричник, пасош или авио билет.

Карактеристики

  • Простор за 15" лаптоп.
  • Ултра лесен и издржлив материјал.
  • Преден Napoleon џеб кој е одличен за чување поважни предмети.
  • Водоотпорен слој кој заштитува од дожд и снег.
Производител
Moshi
End of life
No
Боја
No
Case Size
15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook Pro 15", MacBook Pro Retina 15", MacBook Pro 15" with Touch Bar
Производител
Moshi
EAN code
4712052319400
Боја
црна
Case Size
up to 15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15"
Димензија и тежина
33 x 11 x 42 cm
880 gramm
Производител
Moshi
EAN code
4712052319417
Боја
кафеава
Case Size
up to 15"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11", MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13" (Mid 2012 or newer) , MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" Retina (Late 2012 or newer) , MacBook Pro 15", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012 or newer), MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15"
Димензија и тежина
33 x 11 x 42 cm
880 gramm