Moshi - iGlaze - HardShell Case for MacBook Pro 15R - Stealth Black:

Moshi - iGlaze - HardShell Case for MacBook Pro 15R - Stealth Black

SKU
99MO071003
Дизајниран за корисници кои преферираат заштита и елегантен изглед.

Карактеристики

  • Ултра тенка, лесна и издржлива заштита за Вашиот Retina MacBook Pro 15''
  • Лесен за поставување и вадење.
  • Целосна заштита од гребнатини.
  • Гумена подлога за заштита од пад.
  • Целосна достапност до сите порти и до MagSafe конекторот.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Карактеристики

  • Ултра тенка, лесна и издржлива заштита за Вашиот Retina MacBook Pro 15''
  • Лесен за поставување и вадење.
  • Целосна заштита од гребнатини.
  • Гумена подлога за заштита од пад.
  • Целосна достапност до сите порти и до MagSafe конекторот.
Производител
Moshi
Weight
No
EAN code
4712052316065
End of life
No
Боја
црна
Бои
No
Материјал
Polycarbonate
Case Size
15"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 15"
Капацитет
MacBook Pro 15inch Retina
Димензија и тежина
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No