Moshi iGlaze Luxe for iPhone 6/6S Plus - Titanium Grey

SKU
99MO080204
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

iGlaze Luxe е футрола со метална одбрана дизајниран да го задржи изгледод и чувството на iPhone додека и понатаму нуди првокласна заштита. Заштитната внатреѓност апсорбира удари додека задниот "Backplate" спречува гребнатинки. Оваа футрола, покрај тоа што има метален браник, е направена така што нема да пречи на перформансите на антената.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052318687
Боја
сива
Модел
No
Големина
iPhone 6 Plus/6s Plus
Капацитет
iPhone 6 Plus/6s Plus
Бои
Grey
Материјал
Aluminium, Rubber
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus

Product declaration