Moshi iGlaze MacBook Pro 13"/15" (Thunderbolt 3/USB-C) Ultra-slim Hardshell Case

SKU
conf-moshi-iglaze-pro-thunderbolt-ultra-slim-hardshell-case-mk

Ултра тенка, лесна и истрајна заштита за вашиот MacBook Pro која се поставува за само неколку секунди.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Дизајниран и направен со минимален стил, Moshi iGlaze Hardshell Case претставува одлична заштита за вашиот 13-инчен и 15-инчен MacBook. Hardshell Case е прецизно изработен и е многу тенок и лесен, но исклучително издржлив. iGlaze Hardshell е површински третиран со специјален слој кој нуди врвна отпорност од гребнатинки.

Производител
Moshi
End of life
No
Материјал
Rubber
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13", MacBook Pro 15"
Производител
Moshi
EAN code
4713057251627
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13" with Touch Bar
Капацитет
MacBook Pro 13inch Touch Bar
Производител
Moshi
EAN code
4713057252914
Боја
црна
Материјал
Rubber
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13", MacBook Pro 13" (2016)
Димензија и тежина
30.7 x 21.6 cm
210 g
Производител
Moshi
EAN code
4713057252921
Боја
бледо розева
Материјал
Rubber
Case Size
13"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13"
Димензија и тежина
30.7 x 21.6 cm
210 g
Производител
Moshi
EAN code
4713057251634
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
Polycarbonate
Case Size
15"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" with Touch Bar
Капацитет
MacBook Pro 15inch Touch Bar