Moshi MetaCover for iPad Pro 9.7inch - Metro Black:

Moshi MetaCover for iPad Pro 9.7inch - Metro Black

SKU
99MO083002
Поставете го Вашиот iPad секаде со MetaCover. Оваа футрола се комбинира со функционалностите на најдобро продаваниот VersaCover со MoshiMunt System.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Внатрешна издржлива заштита со хибридна конструкција која заштитува од шокови и удари. Лесно може да се постави на Moshi Wall Mount или Magnet Mount за iPad во кујна, гаража, тоалет, канцеларија итн.

Карактеристики:

  • US military-grade заштита од паѓање (MIL-STD-810G, SGS-certified)
  • Поддржува iPad auto-wake/sleep фунцкионалност.
  • Овозможува landscape, portrait и typing modes.
Производител
Moshi
EAN code
4712052314672
End of life
No
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7"
Тип на футрола
Full case, Stand
Димензија и тежина
25,3 x 17,9 x 1,5 cm
425 gramm
Sleeps/wakes iPad
Yes