Moshi Muse Microfiber Sleeve за Macbook Air 13inch /Macbook Pro 13inch

SKU
99MO034715
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

 • Одлично направен за MacBook или iPad Pro, Muse 13 е совршено тенка футрола. Без копче за затворање, Muse ви овозможува да го сместите и извадите уредот без да се грижите дали притоа ќе го изгребете. Перничињата од внатрешноста овозможуваат заштитуваат од гребнатинки и удари, додека мекиот Terahedron никрофибер се грижи за отпечатоците од прсти. Muse има отвор SlipGrip што спречува уредот случајно да ви испадне од футролата. Оваа футрола дополнително овозможува и надворешна преграда за практично поставување на адаптерот и каблите.
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Moshi
  EAN code
  4712052319332
  End of life
  No
  Боја
  Беж
  Бои
  Beige
  Материјал
  Microfiber
  Case Size
  13"
  Тип на футрола
  Sleeve
  Mac компатибилност
  MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older)
  Капацитет
  No