Moshi USB-C to Gigabit Ethernet Adapter - Silver

SKU
99MO084203

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

USB-C to Gigabit Ethernet Adapter од брендот Moshi овозможува било кој лаптоп со USB-C порта, како што е MacBooк, брза и сигурна конекција приклучувајќи се на Интернет. Адаптерот е обвиен со алиминиум за да ги намали електромагнетните пречки и користи најнова USB-C технологија. Адаптерот е исто така компитабилен и за Thunderbolt 3 влезовите. LED сијаличката се користи за да покаже дали има конекција, додека има и дополнителен USB влез кој служи за полнење на Вашиот телефон или пак да се поврзете со некој друг уред.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052319363
End of life
No
Length
No
Боја
сребрена
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"