Moshi USB-C to Micro-B cable - Black:

Moshi USB-C to Micro-B cable - Black

SKU
99MO084001

Поврзете хард диск со Micro-B или телефон на вашиот USB-C уред.
Уживајте во брзината на пренос на податоци SuperSpeed 3.0 до 5 Gbps.
Анодизирано куќиште од алуминиум со армирани точки за ослободување од стрес.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Moshi USB-C кон Micro-B кабелот ви овозможува да поврзете наследствен хард диск или телефон директно на вашиот USB-C MacBook или лаптоп, без да барате адаптер. Извлечете го максимумот од вашата опрема додека уживате во SuperSpeed USB 3.0 брзини на пренос до 5 Gbps за резервна копија на сите ваши податоци. Кабелот со 0,5 m е опремен со анодизирани алуминиумски куќишта и армирани точки за ослободување на стресот за продолжена издржливост.

Производител
Moshi
EAN code
4713057253287
End of life
No
Length
0,5 meters
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
Micro-USB, USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" (2016), MacBook Pro 13" with Touch Bar , MacBook Pro 15" with Touch Bar