Moshi USB-C to USB Cable (1m) - Black

SKU
99MO084002
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Поедноставно полнете го вашиот нов MacBook или било кој USB-C уред со USB-C на USB-C на Moshi со помош на стандарден USB полнач, како што се Moshi's Rewind или Car Charger Duo. Овој кабел е во согласност со најновите USB-C спецификации за поддршка на брзини на пренос на податоци од 5 Gbps и до 3 засилувачи на излезна моќност преку неговиот реверзибилен USB-C конектор. Двата краја на овој кабел се затворени во анодизиран алуминиум за да се минимизираат електромагнетните пречки и да се појавуваат армирани стресни релјефни точки за долготрајна издржливост. А HandyStrap кабел организаторот е исто така вклучен да гo задржи вашиот кабел уреден и чист. Дизајниран за живот во движење, ова е идеален кабел за полнење на USB-C уреди дома, во канцеларија и во автомобил.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4713057253294
End of life
No
Length
1 meter
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
USB, USB-C
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (1. gen)