Moshi VersaCover for iPad Air 2 - Denim Blue:

Moshi VersaCover for iPad Air 2 - Denim Blue

SKU
99MO056906
Заштитете го вашиот iPad со VersaCover. Мекиот микрофибер поклоп го штити екранот додека обвивката ги апсорбира ударите.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Заштитете го вашиот iPad со VersaCover надградувајќи го дизајнот. Инспириран од оригами техниката, со својот едноставен начин на преклопување можете да го поставите iPad-от под агол кој вам ви одговара. Можете да читате, пишувате, пребарувате на Интернет или што и да посакате. Мекиот микрофибер поклоп го штити екранот додека обвивката ги апсорбира ударите.
Производител
Moshi
EAN code
4712052317925
End of life
No
Материјал
Microfiber, Polycarbonate
Боја
сина
iPad компатибилност
iPad Air 2
Тип на футрола
Full case, Soft case, Stand
Капацитет
iPad air 2
Димензија и тежина
9.57" x 6.85" x 0.47" (24.3 x 17.4 x 1.2 cm) 5.64 oz (160 g)
Sleeps/wakes iPad
Yes