Nanoleaf DMX Adapter

SKU
NL30-0002

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Твојот DMX universe e на чекор да стане многу поинтересен. Ви го претставуваме Nanoleaf DMX адаптерот, направен за потребите на комерцијалните цели и професионалните осветлувачи. Поврзете ги вашите Nanoleaf Light панели со DMX адаптерот и адаптерот со контролна табла компатибилна со DMX512 за да го додадете ова вселенско искуство на осветлување во Вашиот универзум.

 • Црвената, зелената, сината и белата боја се индивидуално адресирани како канали DMX
 • Секој адаптер поддржува до 30 панели (128 панели максимум на DMX universe)
 • Панелите автоматски се пронаоѓаат при самото вклучување (не е потребна апликација за Nanoleaf)
 • Контролна табла компатибилна со DMX512 не е вклучена, и е потребна за правилно работење
 • Компатибилен само со светлосните панели на Nanoleaf. Внимавајте, овој производ е наменет само за професионална употреба за осветлување и не е наменет за домашна употреба. Светлосните панели на Nanoleaf не се вклучени со овој производ.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Nanoleaf
  Големина
  No

  Product declaration