Netatmo - Valves Starter Pack

SKU
NVP-EN
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Паметни вентили за радијатор

Заштеда на енергија до 37%*

Заштедете до 37% во просек* на потрошувачката на енергија и намалете го вашиот отпад од јаглерод со вентилите на радијаторот на Netatmo.

Табла за далечински управувач

Управувајте со вашиот дом централно од вашиот паметен телефон. Променете ја температурата од соба до соба од вашиот кревет или од кое било место во светот. Пред да се вратите од одмор пуштете да се загрее Вашиот дом.

Удобност од соба до соба

Добро прилагодете ја температурата на вашата соба како на Вас Ви одговара.

Распоред на греење. За секоја соба посебно.

Имајте корист од распоредот заснован на вашата дневна рутина. Загревајте само кога и каде ви треба.

Ноќен режим

Заштедете енергија додека спиете. Загрејте ги само спалните соби и намалете ја температурата во друѓиот дел од куќата.

Комфорен режим

Уживајте во оптимална удобност во вашата дневна соба и заштедете енергија на просториите кои не ги користете.

ЕКО режим

Заштедете енергија кога не сте дома. Намалете ја температурата во сите простории.

Комфорт + режим

Зголемете ја температурата во вашата бања и одржувајте оптимална удобност во остатокот од куќата.

Детекција на отворени прозори

Кога паметниот вентил ќе препознае дека е отворен прозорецот, го исклучува греењето во просторијата за да спречите загуба на енергија.

Мануелно подесување

По потреба, температурата може привремено да се подигне во одредена просторија на 3 часа.

Паметна регулација

Паметните вентили ја анализираат просторијата во реално време и го прилагодува греењето според нивото на сонцето и употребата на просторијата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Netatmo
EAN code
3700730501941
End of life
No
Капацитет
No
HomeKit compatibility
No
Connectivity
No
Compatibility iOS
iOS 9 and higher
Android Compatibility
4.2.x and higher
Wireless connection

Wireless connection between Valves and Relay: radio long-range (868 MHz)
Compatible with Wi-Fi 802.11 b/g/n (2.4GHz).

Батерија

2 AA batteries
2-year battery life.

Апликации
Application available on the App Store and Google Play. Free access to your online personal dashboard. Accessible from multiple devices.
Димензија и тежина

Valve : 80x58 mm.
Relay : 83 x 83 x 24 mm.

Што има во кутијата?

2 Netatmo Smart Radiators Valves
1 Netatmo Relay
2 x 6 radiator adaptors (M30x1.5, M30x1.0, M28x1.5x Danfoss RAVL, Danfoss RA, Giacomini) to suit most hot water radiators.
2 x 4 colour adhesives.
2 x 2 AA batteries for the Smart Radiator Valves.
1 mains plug for the Relay.