Nonda ZUS 90° Lightning Kevlar Cable (1.2m) - Black

SKU
LC22BKRN
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Материјал со високи преформанси за супериорна издржливост

Изморени сте од испреплетени кабли кои траат само неколку месеци?

Затоа ние го изработивме ZUS Cable со најсилната aramid fiber технологија, често користена во аеро и воената индустрија.

Lab Tested by TÜV 15,188 превиткувања

The ZUS Cable може да се превитка 15,000 пати, 50% повеќе од сличните кабли од другите произведувачи.

Доживотна гаранција

Ако кабелот се расипе од нормална употреба,ние ќе го промениме.

Tangle-Free

Секој кабел доаѓа со velcro tie за подобра организација.

Перфектно работи со ZUS Car Charger

ZUS кабелот има приклучок од 90 степени кој е идеален за мали тесни места.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Nonda
EAN code
853837006086
End of life
No
Length
1,2 meters
Боја
црна
Компатибилност - адаптер
Lightning, USB
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad with Retina Display
iPod Compatibility
iPod nano 7th Generation, iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)