iPad Air

SKU
noviot-ipad-air
Фантастична зделка.
Купи iPad Air* и бесплатно добиј Logitech Crayon!
Заедно, веќе од 43.900 МКД
*Со додавање на iPad Air 256GB Wi-Fi, 64GB Cellular или 256GB Cellular во кошничката, автоматски ќе биде додаден и бесплатниот подарок, Logitech Crayon.

iPad Air. Перформанси за секого. iPad Air доаѓа со бројни моќни технологии. A12 Bionic чип со Neural Engine. 10,5 инчи True Tone Retina дисплеј. Покрај тоа, компатибилен е и со Apple Pencil и на истиот можете да поврзете и Smart Keyboard.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

Moshi iVisor AG for iPad mini (5th Gen) - Black
Moshi iVisor AG for iPad mini (5th Gen) - Black
1.990 МКД

Достапен производ

Apple Pencil Case
Apple Pencil Case
2.490 МКД

Достапен производ

Knomo LEATHER WRAP iPad Pro - Black
Knomo LEATHER WRAP iPad Pro - Black
4.190 МКД

Достапен производ

Apple Smart Cover for iPad Pro (2017)
Apple Smart Cover for iPad Pro (2017)
3.690 МКД

Достапен производ

Knomo Mayfair Organizer 10.5"
Knomo Mayfair Organizer 10.5"
4.390 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to VGA Adapter
Apple Lightning to VGA Adapter
3.190 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (2nd Generation)
Apple Pencil (2nd Generation)
10.490 МКД

Достапен производ

Moshi VersaCover for iPad mini (5th Gen)
Moshi VersaCover for iPad mini (5th Gen)
2.490 МКД

Достапен производ

Moshi USB-C to USB Cable (1m) - Black
Moshi USB-C to USB Cable (1m) - Black
1.190 МКД

Достапен производ

Apple USB-C Power Adapter - 30W (for MacBook)
Apple USB-C Power Adapter - 30W (for MacBook)
4.990 МКД

Достапен производ

iPad Air е неверојатно тенок, лесен и ефикасен. Неговиот Bionic A12 чип е способен за машинско учење во реално време, што го прави сосема поинакво искуството, вклучувајќи ги и фотографиите, игрите и проширената реалност. Во целост, со својата True Tone технологија од 10,5 инчи, содржината е јасно видлива во различни светлосни услови. Покрај тоа, компатибилен е со Apple Pencil и Smart Keyboard тастатурата. Задна камера од 8 мегапиксели и FaceTime HD камера од 7 мегапиксели . Користи идентификација заснована на Touch ID. Со целодневна батерија, брзo Wi-Fi и 4G / LTE-Напредно поврзување и повеќе од еден милион iPad апликации кои може да ги преземете од App Store. iPad Air e подготвен за било која работна обврска во било кое време.

  • 10,5" Retina дисплеј со True Tone технологија и широк спектар на бои

  • A12 Bionic чип

  • Touch ID fingerprint sensor

  • Задна камера од 8 мегапиксели и FaceTime HD предна 7 мегапикселна камера

  • Стерео звучници

  • 802.11ac Wi-Fi; 4G / LTE-Advanced Mobile Internet Connection

  • Траење на батеријата до 10 часа

  • Конектор за полнење и поврзување на додатоци

  • iOS 12 систем со групни FaceTime повици и Screen Time, со заедничко AR искуство
Производител
Apple
End of life
No
Дисплеј
11"
Производител
Apple
Капацитети
64 GB
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
10.5"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular