iPad Mini

SKU
noviot-ipad-mini
Фантастична зделка.
Купи iPad mini* и бесплатно добиј Logitech Crayon!
Заедно, веќе од 37.990 МКД
*Со додавање на iPad mini 256GB Wi-Fi, 64GB Cellular или 256GB Cellular во кошничката, автоматски ќе биде додаден и бесплатниот подарок, Logitech Crayon.

iPad mini. Моќта не е само за професионалци. Благодарение на својата големина и флексибилност, популарниот iPad mini сега нуди многу повеќе. A12 Bionic чип со Neural Engine, 7,9-инчен Retina дисплеј со TrueTone технологија и компатибилен е со првата генерација на Apple Pencil.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Предлогот е наш. Изборот е Ваш!

iPad mini 5 Smart Cover
iPad mini 5 Smart Cover
2.990 МКД

Достапен производ

Tribe Marvel Car Charger
Tribe Marvel Car Charger
790 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (1st Generation)
Apple Pencil (1st Generation)
8.490 МКД

Достапен производ

Moshi Xync with Lightning Connector - White
Moshi Xync with Lightning Connector - White
1.190 МКД

Достапен производ

Apple Smart Cover for iPad Pro (2017)
Apple Smart Cover for iPad Pro (2017)
3.690 МКД

Достапен производ

iSTYLE USB-C to Lightning Metal Cable 1,2m
iSTYLE USB-C to Lightning Metal Cable 1,2m
1.290 МКД

Достапен производ

Apple USB-C Charge Cable (1 m)
Apple USB-C Charge Cable (1 m)
2.190 МКД

Достапен производ

Apple - iPad mini 4 Silicone Case
Apple - iPad mini 4 Silicone Case
Special Price 2.990 МКД
Regular Price 4.790 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to micro USB Adapter
Apple Lightning to micro USB Adapter
1.490 МКД

Достапен производ

Новиот 7,9-инчен iPad mini сега може да направи многу повеќе од било кога досега. Неговиот A12 Bionic чип е способен за машинско учење во реално време, а способен е и за најкомплицираните задачи, како што се обработка на фотографии, поставување на најсложените игри и проширена реалност. Retina дисплејот со неверојатната True Tone технологија е видлив од секој агол, без оглед на временските услови. Со новиот iPad мини исто така можете да ја користите првата генерација на Apple Pencil. Исто така, имате Wi-Fi и 4G / LTE-Напредно поврзување. На задната страна има камера од 8 мегапиксели, а од предната страна FaceTime HD камера од 7 мегапиксели. Батеријата трае цел ден, има Touch ID и благодарение на огромниот број на интересни апликации - нема ништо што новиот iPad mini неможе да направи.
  • 7,9-инчен Retina дисплеј со True Tone технологија и широк спектар на бои

  • A12 Bionic чип

  • Touch ID fingerprint sensor

  • Задна камера од 8 мегапиксели и FaceTime HD предна 7 мегапикселна камера

  • Стерео звучници

  • 802.11ac Wi-Fi; 4G / LTE-Advanced Mobile Internet Connection

  • Траење на батеријата до 10 часа

  • Lightning влез за полнење и поврзување на дополнителни уреди

  • iOS 12 систем со групни FaceTime повици и Screen Time, со заедничко AR искуство
Производител
Apple
End of life
No
Дисплеј
11"
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Капацитети
64 GB
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
64 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
Goldie (Gold for -ap)
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
Вселенски сива
Connectivity
Wifi + Cellular
Производител
Apple
Дисплеј
7.9"
Капацитет
256 GB
Боја
сребрена
Connectivity
Wifi + Cellular