Osmo Coding (iPad додаток-играчка за деца)

SKU
TP-OSAP-PR-01

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Кодирањето е модерна супер сила

Кодирањето ги подобрува логичките вештини и решавањето на проблеми, и им помага на децата да успеат во дигиталниот свет. Osmo Coding е најлесниот начин да го запознаете вашето дете со кодирање.

Откријте го светот на Awbie низ кодирање
Ти ја контролираш Awbie, интересен карактер кој обожава вкусни јагоди. Со секоја точна команда, ти ја водиш Awbie низ голема авантура!

Децата учат најдобро низ игра. Комбинирајќи блокови со интерактивна игра ја зголемува детската имагинација, инспирира соништа и гради самодовердба.

Многу е позабавно да учиш само со своите раце
Децата учат најдобро низ игра. Комбинирајќи блокови со интерактивна игра ја зголемува детската имагинација, инспирира соништа и гради самодовердба.

Вградена колаборација
Со Osmo Coding, повеќе деца можат да играат истовремено на истиот iPad. Има доволно простор на таблата за две или повеќе деца да спојуваат секвенци и играат заедно.

Од повеќе истражувања до вашето дете
Креирано од тим од TIDAL Lab на Northwestern University, Osmo Coding е инспирирано од повеќе од 50 години истражувања во изучување на компјутерско програмирање. Играта е соодветна за дека измеѓу 5 и 12 години и ги задржува децата сконцентрирани голем број на часови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Osmo
EAN code
858528005119
End of life
No
Боја
No
Капацитет
No
Connectivity
No
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini