Osmo Numbers (Osmo додаток-играчка за деца):

Osmo Numbers (Osmo додаток-играчка за деца)

SKU
TP-OSAP-NU-01
Децата ги организираат своите физички плочки, вклучувајќи точки и цифри, за да направат броеви и целосни нивоа. Додадете со вметнување на плочки, одземете со одземање на плочки и множете со поврзување на плочките заедно. Експериментирањето станува брзо и интуитивно со Osmo Numbers.
* Вклучува 40 плочки со точки и бројки. Базата и рефлекторот не се вклучени.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Hands-on Play with Numbers
Децата ги организираат своите физички плочки, вклучувајќи точки и цифри, за да направат броеви и целосни нивоа. Додадете со вметнување на плочки, одземете со одземање на плочки и множете со поврзување на плочките заедно. Експериментирањето станува брзо и интуитивно.

Develop confidence with numbers
Децата си играат со математика без притисок на време или пак страв дека ќе добијат погрешен одговор. Одговорот во реално време на Оsmo им нуди на децата можност да научат низ екпериментирање во околина ослободени од стрес.

Designed for all ages.
Броење, собирање, множење и делење предизвик за секого. Како што децата стануваат посигурни во една област можат да се префрлат на друга област, овозможувајќи учење во мирна околина.

Dive into an Ocean of Fun
Оваа игра се карактеризира со прекрасен подводен свет. Откријте и соберете повеќе од 90 прекрасни риби од различни видови, од Rainbowfish до Frankenfish!

Производител
Osmo
Weight
No
EAN code
858528005058
End of life
No
Боја
No
Бои
No
Капацитет
No
Connectivity
No
Compatibility OS
No
Compatibility iOS
No
tvOS compatibility
No
iPhone компатибилност
No
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
iPod Compatibility
No
Apple TV compatibility
No
Mac компатибилност
No
Android Compatibility
No
Compatibility
No
Wireless connection
No
Wired Connection
No
Сензори
No
Audio
No
Видео формати
No
Екран
No
Metrics Tracked
No
Отпорност на вода
No
Conditions of Use
No
Care
No
Power
No
Батерија
No
System requirements
No
Environmental Requirements
No
Апликации
No
Lumen Output
No
Hue bulb
No
Hue Light Output
No
Hue bridge
No
Меморија
No
Syncing
No
Димензија и тежина
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No