Osmo Starter (iPad додаток-играчка за деца):

Osmo Starter (iPad додаток-играчка за деца)

SKU
TP-OSMO-01/B
Osmo Starter е уникатен едукативен гејминг додаток кој на вашиот iPad му нуди бескрајни можности за физичка игра. Создаден со рефлективна артифицијална интелегенција. Напредната технологија на Osmo ги спојува реалноста и дигиталните царства.
* Вклучени игри во овој пакет: Tangram, Newton, Words, и Masterpiece
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Осмо е уникатен едукативен гејминг аксесоар која на вашиот iPad му нуди бескрајни можности на физичка игра. Создаден со рефлективна артифицијална интелегенција, напредната технологија на Осмо ги спојува реалноста и дигиталните царства.

Tangram
Нареди ги дрвените делови од сложувалката во формите кои се прикажани на ектранот. Играјте заедно со вашето дете или напредувајте во напредните нивоа со точни решенија на секое ниво.

Newton
Искористи ја твојата креативност и инветивни објекти како очилата на баба, клучевите на тато или било што околу вас за да ги водите топките во посаканите зони.

Words
Биди првиот да погоди или да го спелува скриениот збор на екранот со внесување на букви побрзо од твоите пријатели. Поврзаната слика дава помош за поимот.

Masterpiece
Подобрете ги вашите ликовни способности со Masterpiece. Избери која сакаш слика од камерата, галеријата или пак побарај на Интернет и Masterpiece ќе ја трансформира сликата во лесни за следење линии да ти помогне да нацрташ до перфекција. Можеш подоцна да го споделиш твојот труд во time-lapse видео на твојата креација со твоите пријатели и фамилија.

Производител
Osmo
EAN code
858528005003
End of life
No
Боја
No
Капацитет
No
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini