240GB OWC Mercury Electra 6G SSD 7MM

SKU
OWCSSD7E6G240
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики:

• DuraWrite™ ја проширува издржливоста на вашиот SSD.

• Intelligent Block Management автоматски ги дистрибуира податоците рамномерно низ целиот SSD.

• Intelligent Read Disturb Management го шири активното читање / запишување преку флеш компонентите со што се елиминира корупцијата на податоците предизвикана од постојана употреба.

Капацитет

• 240GB употреблив капацитет.
• Компоненти со целосна флеш меморија – 256GB

Конектор

• SATA 6Gb/s
• 3Gb/s & 1.5Gb/s supported
• SATA 3.0 Compliant

Перформанси

• Sustained Reads 6Gb/s (до) 556MB/s
• Sustained Writes 6Gb/s (до) 523MB/s

• Sustained Reads 3Gb/s (до) 284MB/s
• Sustained Writes 3Gb/s (до) 268MB/s

• Read Incompressible Data Rate (до) 208MB/s
• Write Incompressible Data Rate (до) 235MB/s

• Random 4K Read4 до 60,000 IOPS
• Random 4K Write4 до 60,000 IOPS

 

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
OWC
Модел
250GB SSD
Големина
No
End of life
No
Боја
Blue
Меморија
No
HDD trays
No
Compatibility OS
Mac OS X
Што има во кутијата?
• 240GB Mercury Electra 6G SSD
• 7 mm – 9.5 mm Adapter
Гаранција
2. godine

Product declaration