Pitaka Aramid Case Black/Grey for iPhone XS/X:

Pitaka Aramid Case Black/Grey for iPhone XS/X

SKU
KI8001XS
Зачувајте го извонредниот изглед и чувство на Вашиот нов iPhone XS/X.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Изработена од 100% арамид, високо-технолошки луксузен материјал за оклоп и аеро простор. Ви нуди прекрасно чувство во Вашите раце. Тежи помалку од 14g. Една од најлесните футроли на планетата. Екстремно тенка. Тенок профил од само 0.65mm. Извонредна, отпорна на гребнати. Издржлива и неверојатно силна. Нема пречки за WIFI, GPS, Apple Pay, безжично полнење.
Производител
Pitaka
End of life
No
Бои
Black
Боја
црна
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X