Pitaka Aramid Case for iPhone 7 Plus/8 Plus - Black/Grey:

Pitaka Aramid Case for iPhone 7 Plus/8 Plus - Black/Grey

SKU
KI8001S
Зачувајте го извонредниот изглед и чувство на Вашиот нов iPhone 7Plus/8Plus.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Изработена од 100% арамид, високо-технолошки луксузен материјал за оклоп и аеро простор. Ви нуди прекрасно чувство во Вашите раце. Тежи помалку од 14g. Една од најлесните футроли на планетата. Екстремно тенка. Тенок профил од само 0.65mm. Извонредна, отпорна на гребнати. Издржлива и неверојатно силна. Нема пречки за WIFI, GPS, Apple Pay, безжично полнење.
Производител
Pitaka
EAN code
725350728311
End of life
No
Боја
црна
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus
Капацитет
No