Speck iPhone XR Presidio Grip футрола

SKU
conf-speck-iphone-xr-presidio-grip-futrola-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Два цврсти и долготрајни слоеви за максимална заштита на Вашиот iPhone XR.
Надворешната обвивка од поликарбонат и внатрешната обвивка IMPACTIUM ™ се обликувани заедно за да ви дадат два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола.
"Raised BEZEL screen protection"
Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.
Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера.
Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот.
Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита
Дизајниранa за да овозможи Qi безжично полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Големина
No
Производител
Speck
Боја
црна
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ
Производител
Speck
Боја
темно плава
Материјал
Silicone
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xʀ

Product declaration