Speck iPhone X/XS Presidio Clear + Glitter футрола

SKU
117130-5636
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Надворешна обвивка од поликарбонат и внатрешна обвивка IMPACTIUM Clear која е поставена заедно за да ви овозможи два слоја на заштита во тенка, едноделна футрола. Светките се вградени во тврдиот надворешен слој на футролата, за да не се изгребат.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Speck
End of life
No
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone Xs, iPhone X