Speck Presidio for MacBook Pro 13inch (2016) - Clear/Clear

SKU
91219-5085
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Speck's Presidio® совршено се вклопува со 13-инчниот MacBook Pro со Touch Bar и 13-инчниот MacBook Pro без Touch Bar.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Speck
Weight
0.2000
EAN code
848709042606
Боја
јасен / транспарентен
Модел
No
Големина
No
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate
Case Size
No
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13" (2012 or older)

Product declaration