Speck iPhone 11 Pro Max Presidio Pro футрола

SKU
conf-speck-presidio-pro-case-for-iphone-11-pro-max-mk
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Антимикробијална технологија
Microban® aнтимикробната технологија ја заштитува Вашата футрола од зголемување на бројот на бактерии. Направена од два слоја за максимална заштита. Тенката двослојна силиконска футрола и заштитната бариера IMPACTIUM ™ го штитат Вашиот телефон.
"Raised BEZEL screen protection"
Дава дополнителна заштита на телефонот од гребење и оштетување ако телефонот ви падне на предниот дел.
Заштита од 3 метри пад со IMPACTIUM ™ шок бариера

Материјалот IMPACTIUM ™ е направен да го апсорбира ударот и да го распрсне шокот. Пад од 3 метри направен повеќе пати од независни лаборатории за да се обезбеди супериорна заштита.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

End of life
No
Производител
Speck
Боја
црна
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max
Производител
Speck
Боја
мат сина
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max
Производител
Speck
Боја
темно плава
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max
Производител
Speck
Боја
розева
Материјал
Polycarbonate, TPE (Thermoplastic Elastomers)
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 11 Pro Max