Tech21 Evo Check Case iPhone 6/6S Plus - Smokey/Black:

Tech21 Evo Check Case iPhone 6/6S Plus - Smokey/Black

SKU
T21-5316
Тенка и супер лесна заштита.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Многу тенка и супер лесна футрола за iPhone која обезбедуа напредна заштита во случај на удар. Оваа футрола го заштитува Вашиот уред од штета при пад од 2 метри висина. Карактеристична е по тоа што има пристап до сите порти и копчиња, притоа обезбедувајќи и одличен изглед. Лесно се поставува и лесно се отсранува.
Производител
Tech21
Weight
No
EAN code
5055517360746
End of life
No
Бои
Black
Боја
црна
Материјал
TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus
Капацитет
No
Димензија и тежина

Height (mm): 145.00
Width (mm): 75.00
Depth (mm): 10.00

Unboxed weight (g): 30.00 

Батерија
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No