Tech21 Evo Check Case iPhone 6/6S Plus - Clear/White:

Tech21 Evo Check Case iPhone 6/6S Plus - Clear/White

SKU
T21-5317
Tенка и супер лесна заштита.
Бесплатна достава за онлајн нарачки.

Каде е на залиха?

Најди продажни месте каде е достапен производот

Многу тенка и супер лесна футрола за iPhone која обезбедуа напредна заштита во случај на удар. Оваа футрола го заштитува Вашиот уред од штета при пад од 2 метри висина. Карактеристична е по тоа што има пристап до сите порти и копчиња, притоа обезбедувајќи и одличен изглед. Лесно се поставува и лесно се отсранува.
Производител
Tech21
Weight
No
EAN code
5055517360777
End of life
No
Бои
Transparent
Боја
јасен / транспарентен
Материјал
TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 6s Plus, iPhone 6 Plus
Капацитет
iPhone 6 Plus/6s Plus
Димензија и тежина

Height (mm): 145.00
Width (mm): 75.00
Depth (mm): 10.00

Unboxed weight (g): 30.00 

Батерија
No
Што има во кутијата?
No
Гаранција
No
Коментар
No