Tech21 Evo Check Case iPhone 7 Plus/8 Plus- Smokey/Black:

Tech21 Evo Check Case iPhone 7 Plus/8 Plus- Smokey/Black

SKU
T21-5347
Tенка и супер лесна заштита.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Многу тенка и супер лесна футрола за iPhone која обезбедуа напредна заштита во случај на удар. Оваа футрола го заштитува Вашиот уред од штета при пад од 2 метри висина. Карактеристична е по тоа што има пристап до сите порти и копчиња, притоа обезбедувајќи и одличен изглед. Лесно се поставува и лесно се отсранува.
Производител
Tech21
EAN code
5055517362658
End of life
No
Боја
црна
Материјал
TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus
Капацитет
iPhone 7 Plus/8 Plus
Димензија и тежина

Height (mm): 164.34
Width (mm): 86.23
Depth (mm): 10.46

Unboxed weight (g): 43.00