Tech21 Evo Elite Case iPhone 7/8 - Polished Rose Gold:

Tech21 Evo Elite Case iPhone 7/8 - Polished Rose Gold

SKU
T21-5337
Незабележителна заштитна футрола.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Со Evo Elite направено е нешто што никогаш не е направено порано, а тоа е тенка и лесна футрола чија боја се совпаѓа со алуминиумската подлога на iPhone-от. Оваа футрола е дизајнирана цели 18 месеци за да обезбеди одлична заштита во случај на удар.
Производител
Tech21
EAN code
5055517362351
End of life
No
Бои
Rose Gold 2
Боја
Розево златна
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 8, iPhone 7
Капацитет
iPhone 7/8
Димензија и тежина

Height (mm): 144.00
Width (mm): 74.21
Depth (mm): 10.00

Unboxed weight (g): 29.00