Tech21 Evo Tactical Case iPhone 7/8 - Black:

Tech21 Evo Tactical Case iPhone 7/8 - Black

SKU
T21-5396
Тенка и супер лесна заштита.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Многу тенка и супер лесна футрола за iPhone која обезбедува напредна заштита во случај на удар. Оваа футрола го заштитува Вашиот уред од штета при пад од 2 метри висина. Карактеристична е по тоа што има пристап до сите порти и копчиња, притоа обезбедувајќи и одличен изглед. Лесно се поставува и лесно се отсранува.
Производител
Tech21
EAN code
5055517363075
End of life
No
Бои
Black
Боја
црна
Материјал
TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 7
Капацитет
No
Димензија и тежина

Height (mm): 145.00
Width (mm): 75.00
Depth (mm): 10.00

Unboxed weight (g): 31.50