Tech21 Evo Tactical Case iPhone 7 Plus/8 Plus- Black

SKU
T21-5351
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Многу тенка и супер лесна футрола за iPhone која обезбедува напредна заштита во случај на удар. Оваа футрола го заштитува Вашиот уред од штета при пад од 2 метри висина. Карактеристична е по тоа што има пристап до сите порти и копчиња, притоа обезбедувајќи и одличен изглед. Лесно се поставува и лесно се отсранува.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tech21
Weight
0.2000
EAN code
5055517362740
End of life
No
Бои
Black
Боја
црна
Материјал
TPU
Тип на футрола
Back case
iPhone компатибилност
iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus
Капацитет
iPhone 7 Plus/8 Plus
Димензија и тежина

Height (mm): 159.00
Width (mm): 85.00
Depth (mm): 11.00

Unboxed weight (g): 40.00