Tech21 Impact Snap Case MacBook Air 11inch - Black:

Tech21 Impact Snap Case MacBook Air 11inch - Black

SKU
T21-3258
Футрола која заштитува и го задржува изгледот на Вашиот MacBook.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Tech 21 Impact Snap футролата ќе го заштити Вашиот MacBook од секојдневните удари и можни грабатинки. Оваа футрола овозможува врвна заштита од секој вид на оштетување. Има специфично проектиран хибриден енергетски материјал кој апсорбира, одбива и одржува црвстина при удар. Провидниот дизајн овозможува заштита без прикривање на оригиналната убавина на Вашиот MacBook.
Производител
Tech21
EAN code
5055517320900
End of life
No
Боја
црна
Материјал
Plastic
Case Size
11"
Тип на футрола
Full case
Mac компатибилност
MacBook Air 11"
Капацитет
No
Димензија и тежина
  • Height: 0.79 in./2 cm
  • Length: 12.01 in./30.5 cm
  • Width: 7.76 in./19.7 cm
  • Weight: 9.52 oz./270 g
Што има во кутијата?

Tech21 Impact Snap Case.