Tech21 Patriot Case iPad mini 2/3 - Black:

Tech21 Patriot Case iPad mini 2/3 - Black

SKU
T21-5098
Футрола со 360° заштита.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
Футрола со 360° заштита. Честопати потребна Ви е целосна и повисока заштита за Вашиот мобилен телефон. Поради тоа Patriot е дизајниран да обезбедува максимална заштита за Вашиот iPad, заштитувајќи и од пад од 4м висина.
Производител
Tech21
EAN code
5055517350150
End of life
No
Материјал
Rubber
Боја
црна
iPad компатибилност
iPad mini 3, iPad mini 2
Тип на футрола
Hard case
Капацитет
No
Димензија и тежина

Height (mm): 213.00
Width (mm): 148.00
Depth (mm): 13.00

Sleeps/wakes iPad
No