Tempered glass for iPad 2018 9,7" EPICO GLASS:

Tempered glass for iPad 2018 9,7" EPICO GLASS

SKU
20512151000001

Epico Glass е направен од премиум калено стакло за да ви помогне да уживате во максималната јасност на сликата и да ја одржувате чувствителноста на допир, истовремено обезбедувајќи максимална заштита од пукнатини и гребнатинки. Epico Glass Protector е рангирана со јачина од 9H, ставајќи ја меѓу најсилните стаклени заштитници на пазарот. Откако ќе се монтира, тој не остава никакви меурчиња и останува на место. За поудобно користење и подобро прилагодување, има заоблени рабови и дебелина од само 0,3 мм.

Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
  • Високо квалитетно стакло со јачина од 9H
  • 100% транспарентност со 2.5D ознака
  • Заоблени рабови и дебелина од само 0.3 мм
  • Epico Glass Protector не остава меурчиња
  • Се одликува со anti-scratch технологија која ги спречува механичките гребаници
  • Слој Anti-Crack спречува дисплејот да се пукне откако ќе падне
  • Стаклото е високо чувствително на допир и нема да резултира со намалена реакција на екранот
Производител
EPICO
EAN code
8596049086119
End of life
No
Материјал
Glass
Боја
јасен / транспарентен
Бои
Transparent
iPad компатибилност
iPad Pro 9.7", iPad (5. gen - 2017), iPad (6. gen - 2018)
Тип на футрола
Screen Protector