Tempered glass for iPad Pro 10,5" EPICO GLASS:

Tempered glass for iPad Pro 10,5" EPICO GLASS

SKU
20612151000001

Epico Glass е направен од премиум калено стакло за да ви помогне да уживате во максималната јасност на сликата и да ја одржувате чувствителноста на допир, истовремено обезбедувајќи максимална заштита од пукнатини и гребнатинки. Epico Glass Protector е рангирана со јачина од 9H, ставајќи ја меѓу најсилните стаклени заштитници на пазарот. Откако ќе се монтира, тој не остава никакви меурчиња и останува на место. За поудобно користење и подобро прилагодување, има заоблени рабови и дебелина од само 0,3 мм.

*Во цената не влегува услугата за лепење на стакло/фолија во продавница.
*Услугата за лепење на заштитно стакло/фолија во продавница се наплаќа дополнително 100 МКД.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
  • Високо квалитетно стакло со јачина од 9H
  • Реално темперирано стакло
  • Заоблени рабови и дебелина од само 0.3 мм
  • Epico Glass Protector не остава меурчиња
  • Се одликува со anti-scratch технологија која ги спречува механичките гребаници
  • Слој Anti-Crack спречува дисплејот да се пукне откако ќе падне
  • Стаклото е високо чувствително на допир и нема да резултира со намалена реакција на екранот
Производител
EPICO
EAN code
8596049086126
End of life
No
Материјал
Tempered Glass
Боја
јасен / транспарентен
Бои
Transparent
iPad компатибилност
iPad Pro 10.5", iPad Air 3
Тип на футрола
Screen Protector